fotografie znajomych

Tomasz Skwarek (Josetsu)

Pokrótce opiszę moje akwaterrarium i warunki w nim panujące.

akwarium: 120x40x50 szyba 8mm - wzmacniane w rogach dodatkowymi paskami szkła

oświetlenie: reptiGlo5 UVB-20W, sylwania 18W, żarówka 60W
Nad akwarium znajduje się szafka-z pokarmami itd., do której, od spodu, zamontowana jest belka oświetleniowa ze świetlówkami i żarówką!

ogrzewanie: grzałka z termostatem-150W

filtr: wewnętrzny AQUEL4

Na wyposażenie składa się jeszcze: parę kamieni - piaskowce, granit, rzeczne, żwir, małe otoczaki (w sumie około 40 kg), sztuczne rośliny, kłoda drewna, bambus, tło (tapeta). Pod kamieniami (głazami) położony jest styropian zabezpieczający dno przed pęknięciem!

Obsada: -może się zmieniać!

żółwie:

WIEM ZE ZA DUŻO TYCH ŻÓŁWI ALE NA RAZIE IM TO TERRA WYSTARCZY, CHCĘ DOBRAĆ Z NICH PARKĘ A PÓŹNIEJ POMYŚLIMY :)

ryby:

NIE JEST TO MOŻE JAKIŚ BIOTOP ALE WYGLĄDA CIEKAWIE

Pyszczaki do mnożenie się i jako pokarm z młodych, brzanki są wesołe i dodają życia w akwaterrarium, a zebra bo nie miałem co z nią zrobić :)

Oprócz ryb warstwy środkowej mam również parę glonojadów - zbrojniki niebieskie i około 150 młodych maja może ze 2 tygodnie.

Żywa roślinność również jest choć tylko okresowo, żółwiki ze wszystkim sobie poradzą, to dla nich jest jak smaczna przekąska :)

Temperatura wody-26 stopni, temp pod żarówką, 35-39 stopni, filtr pracuje w nocy na mniejszych obrotach w dzień na większych - powodując ruch wody co przypomina z lekka odcinek rzeczny!

Niektórzy mogą uznać ze za dużo dodatków w wodzie w postaci roślin, głazów i korzeni, ale jak na razie żółwiom to nie przeszkadza i może być!

W planach mam dobranie pary i eksperymenty rodzicielskie. Mam problem z rozróżnieniem płci u żółwi ostrogrzbietych ale mam nadziej że w końcu go wyeliminuje. Wydaje mi się że największy żółw to samiczka (porównuję do rozpoznawania płci u czerwonolicych) i dlatego poszukuje do niej samczyka około 10cm karapaks!!

O zmianach w akwaterrarium będę informował Was i Jojka!
pozdrawiam Josetsu

fotografie: © Tomasz Skwarek
josetsu@poczta.fm
Gadu-gadu: 3920360

Zdjęcia z 10 czerwca 2005 r.

Mała (przypuszczalnie samica) Kurwik (ten błysk w oku) miejsce wygrzewania
akwaterrarium w trzech odsłonach