fotografie Gooku z Węgier

fotografie znajomych

Michał Ziegler (Gooku)

Gooku (24-07-2004 21:05)
Cześć
Wróciłem właśnie z Węgier.. i mam parę zdjęć żebyś wstawił na stronkę jak Ci się spodobają....
Zdjęcia przedstawiają tamtejsza zagrodę dla żółwi, która znajduje się na basenach w Hajduszoboszlo...
aha mam jeszcze 2 filmy
aha wiesz ze tam żółwie się rozmnażają ? 
jak byłem 3 lata temu to były takie malutkie jak po wykluciu a teraz te najmniejsze to są tamte

Zdjęcia mi się podobają. Wstawiłem prawie wszystkie i oba filmy - Jojek 

(2004-11-12)

"W tym roku wraz z rodzinką pojechaliśmy na Węgry do Hajduszoboszlo. Miasteczko małe ale za to ma wspaniały klimat. Lata bardzo ciepłe i rzadko pada deszcz. A dodatkowym plusem są baseny. Dużo basenów. To był nasz drugi pobyt w tej miejscowości. Na dole widzicie ogrodzony basenik dla żółwi. Za pierwszym razem były inne roślinki pewnie żółwie je zjadły oraz było w środku jeszcze jedno mniejsze ogrodzenie. Była to wręcz klatka a w niej kilka około 6 szt. małych żółwi. Posiadała również siatkę na dachu aby jakieś ptaki nie zjadły małych żółwi. W tym roku również pojechaliśmy na Węgry. Ale już nie było tej małej klatki. Za to były małe żółwie. I właśnie wydaje mi się ze to były tamte.

Na zdjęciach widzicie jak wygląda ich basenik oraz część lądowa. Żółwi jest mniej więcej koło 30. W tym terrarium żyją chyba trzy gatunki. Na pewno Czerwonolice, wydaje mi się że widziałem również Żółtolice i chyba błotny?. Żółwie mają tam świetne warunki. Mają naturalne słońce i jest ciepło. W części lądowej rośnie trzcina i jeszcze jakiś inny gatunek rośliny.

Podczas pobytu zauważyłem ze jeden z żółwi chce złożyć jajka. Ale niestety podłoże jest twarde, nie ma miejsca do złożenia jaj. Niestety też nie wiem co dostają do jedzenia ponieważ w ciągu tygodnia ani razu mi się nie udało trafić na porę karmienia."

fotografie: © Michał Ziegler

zagroda dla żółwi na basenach w Hajduszoboszlo (Węgry)